Arduino Sıcaklık Ayarlı Fan Kontrol Projesi (Proje 10)

  Görsel 1
  EcemPuan : 12.083.300

  Bu fiyat kaçmaz !

  Bu kampanya 31.07.2024 tarihi bitimine kadar geçerli olup, kampanya süresi bitiminde ürünün fiyatı 1.550,00 TL olacaktır.
  Fiyat:
  1.550,00 TL
  İndirimli Fiyat (%6,5) :
  1.450,00 TL
  Kazancınız 100,00 TL
  Havale / EFT:
  1.406,50 TL
  154,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  2

  Projede 20x4 lcd ekran ve yüksek hassasiyetli sıcaklık nem ölçer dht11 kullanılmıştır.

   

  Bir fanının hangi sıcaklıkta otomatik olarak açılacağını röle ile kontrol edin.

  Bu cihaz, 230 VAC havalandırma fanını otomatik olarak açılmasını istediğim sıcaklıkta yapılandırmamızı sağlar Bir röle kullanır, bu nedenle çalışma sırasında sessizdir ve mekanik bir röle kullanmaktan daha dayanıklıdır.

  Dikkat çeken bir diğer özellik, sıcaklık fanın açılacağı eşiğin altına düştüğünde, fanı kapatmadan önce 10 saniye bekleyeceğidir. Bu, fanın ne zaman açılması gerektiği eşiğinde sıcaklık dalgalandığında fanın tekrar tekrar açılıp kapanmasını önler. Örnek olarak, fanın açılacağı sıcaklığı 27 santigrat derece olarak ayarlayacağımızı ve şimdi 26 derece olduğunu varsayalım. Isındığında ve sıcaklık 27 dereceye yükseldiğinde, fan açılacaktır. Sıcaklık 27 derece veya daha yüksek olduğu sürece, fan açık kalacaktır. Sıcaklık 26 dereceye yükseldiğinde, cihaz hala fanı açık tutarken 10 saniyelik bir geri sayım sayacını başlatacaktır. Geri sayım sırasında sıcaklık 27 dereceye veya üstüne çıkarsa, geri sayımı iptal eder ve fanı açık tutar. Öte yandan, 10 saniye boyunca geri sayım için sıcaklık 26'da kalırsa, geri sayımın sonunda fan kapatılacaktır. Arduino ilk başladığında, fanı 27 santigrat derece açacak şekilde yapılandırılmış. Bu, Sıcaklık Yukarı / Aşağı düğmelerine basılarak daha yüksek veya daha düşük bir sıcaklığa değiştirilebilir; değişiklik LCD ekrana yansıtılır. 230 VAC havalandırma fanı yerine, başka bir elektrikli cihazın mevcut tüketimi, katı hal rölesinin kullanabileceği maksimumun altında olduğu sürece kontrol edilebileceğini unutmayın.

  Ayrıca, cihazın sıcaklığa ek olarak ekranda nemide göstermektedir.

  UYARI: AC gücüyle çalışmak tehlikelidir, bu nedenle ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Bilmiyorsanız sertifikalı bir elektrik teknisyeni için uzman yardım alın veya kendi sorumluluğunuzda devam edin!

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu150
  MarkaEcembilgisayar
  Stok DurumuVar

  Diğer Arduino Projeleri

   
   
  Yandex.Metrica

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.