Ahşap Surakarta Akıl, Zeka Ve Strateji Oyunu

  Görsel 1
  EcemPuan : 500.000
  Fiyat:
  60,00 TL
  Havale / EFT:
  58,20 TL
  6,38 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  7

  Ürün 25x25 cm ebadındadır. Kalınlık: 3 mm. Ürün taşları yine 3 mm MDF den lazer kesim ile kesilmiştir. Ürünler kutulu değildir. Ürün ve taşları şeffaf poşet içerisinde gönderilir.

  Ahşap Surakarta Akıl, Zeka Ve Strateji Oyunu

  Surakarta oyunu, iki kişi ile oynanan ve rakibin taşlarını yiyerek taşları saf dışı bırakmayı amaçlayan bir oyundur. Bu oyunda strateji gerekli olduğu gibi biraz da 3 boyutlu düşünme becerisi gereklidir.

  KUTU İÇERİĞİ: 1 adet 3 mm MDF’den 25x25 cm boyutlarında ahşap oyun platformu, 3 mm MDF’den 12 adet kırmızı ve 12 adet siyah taşlar (renkler farklılık gösterebilir.)

  SURAKARTA OYUNU KAZANIMLARI

  Surakarta oyunu sayesinde strateji becerileriniz gelişir. Dairesel hareket yapma zorunluluğu yüzünden görsel algı becerileriniz de gelişir. Ayrıca oyun iki kişi arasında oynandığı için iletişim becerileri de gelişebilir. Oyunu kazanmak için her an dikkatli olmanız gerektiği için dikkat ve konsantrasyon üzerinde de ciddi etkileri vardır. Hızlı ve mantıklı karar alma mekanizmasını kuvvetlendirir. Son olarak ise olaylara farklı bir bakış açısından bakmanıza olanak sağlar.

  SURAKARTA OYUNU NASIL OYNANIR?

  Surakarta oyununda her oyuncunun 12 taşı bulunur ve platformun en öndeki noktalarına dizilerek oyuna başlanır. Oyuna kimin başlayacağının belirlenmesi için yazı tura atılır ya da kura çekilir. Yani herhangi bir taşın diğer taşa üstünlüğü yoktur. Oyuna başlayan oyuncu taşını tek birim olmak kaydıyla yatay, dikey ya da çapraz olarak hareket ettirebilir. Rakip oyuncunun taşının üzerinden atlanamaz. Bu tarz hamlelerle rakibin taşı da yenemez. Rakibin taşını yemek için daireleri kullanılır. Dairede en az tam bir tur attıktan sonra rakibin taşını yiyebilirsiniz. Birden fazla dairede rakibin taşını yemek için dolanılabilir.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodusurakarta
  MarkaStem
  Stok DurumuVar
   
   
  Yandex.Metrica

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.