Ahşap Reversi Akıl, Zeka Ve Strateji Oyunu

  Görsel 1
  EcemPuan : 500.000
  Fiyat:
  60,00 TL
  Havale / EFT:
  58,20 TL
  6,38 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  11

  Ürün 25x25 cm ebadındadır. Kalınlık: 3 mm. Ürün taşları yine 3 mm MDF den lazer kesim ile kesilmiştir. Ürünler kutulu değildir. Ürün ve taşları şeffaf poşet içerisinde gönderilir.

  Reversi (Othello) Oyunu


  İçindekiler
  Ürün içerisinde bir adet 64 kareye ayrılmış oyun tahtası ve 64 tane iki yüzü farklı renkte taş bulunur. Ayrıca 2 adet yedek taş bulunur. 

  3mm kaliteli mdf malzemeden üretilmiş olup 25X25 cm ebadındadır.

  10 adet ve üzeri alımlarda tabla üzerine İsim ya da logo yazılabilir. Daha fazla adetli siparişleriniz için whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Reversi Oyunu Nasıl Oynanır?
  Reversi özel taşlarla oynanır, bu taşların bir tarafı mavi, diğer tarafı beyazdır. Oyuna başlarken oyun alanının orta noktasına 2 mavi 2 beyaz taş çaprazlama olarak yerleştirilir. Oyunculardan bir tanesi mavi diğeri beyaz rengi seçer ve kura ile bir oyuncu oyuna başlar.
  Oyuncu eğer hamle yapacaksa, kendi taş rengiyle yüz yüze gelecek şekilde bir taş yerleştirmelidir. Oyuncu her yere taşını koyamaz. Her hamlede rakibin bir veya daha fazla taşını ele geçirmelidir. Bunu yaparken, çapraz, dikey ya da yatay biçimde kendi rengine ait taşların aynı sırada olması ve arasında rakibinin bir veya daha fazla taşı olması  gerekiyor. Eğer taraflardan birinin taş koyduğu bölümle, yine kendisine ait başka taş arasında rakibe ait taşlar varsa, onlar da renk değiştirerek oyuncunun taşının rengini alır. Ele geçirilen taşlar ters döner (renkleri değişir) ve oyuncunun kendi taşı olur. Eğer oyuncu mevcut durumda rakibin hiçbir taşını ele geçiremiyorsa, hamle sırası rakibe geçer.
  Oyun alanının kenar ve köşe noktaları büyük öneme sahiptir. Çünkü köşe noktayı rakibe kaptırdığınızda artık bu taşı kendi renginize çeviremeyeceğiniz için o alanın hakimiyeti rakibe geçecektir.
  Tüm kareler dolduğunda veya geçerli bir hamle yapılamaz hale gelindiğinde oyun biter. En çok taşa sahip olan renk oyuncu oyunu kazanacaktır.
   
  Oyunun Faydaları
  - Akıl oyununda verilen ipuçlarının değer sırasını fark eder.
  - Akıl oyununda sayı ve sembollerle birleşim koşullarını sağlayan stratejiler geliştirir.
  - Akıl oyununda kendine özgü birleşim stratejilerini kullanarak problem çözer.
  - Mantığa dayalı fikirler üretebilme yeteneği kazandırır.
  - Gruplandırma becerilerini geliştirebilmesini sağlar.
  - Deneyimlerden çıkarımlarda bulundurur.
  - Benzetim yoluyla akıl yürüterek problem çözebilme sağlar.

  Diğer Özellikler
  Stok Kodureversi
  MarkaStem
  Stok DurumuVar

  Ürün Etiketleri

   
   
  Yandex.Metrica

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.