Arduino Nano Sensor Shield

  Görsel 1
  Görsel 2
  Görsel 3
  EcemPuan : 782.500
  Fiyat:
  93,90 TL
  Havale / EFT:
  91,08 TL
  9,99 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
  7

  Arduino Nano Sensör Shield

  Arduino Nano için tasarlanmış bu shield ile Arduino Nano'nun pinlerini 3’lü pin formunda (GND-5V-Sinyal) kolayca bağlantı yapılabilecek şekilde sunmuştur. Ayrıca kart tasarımı standart arduino shield yapısına göre tasarlanmıştır. Bu sayede kart üstündeki boş bırakılmış olan yerlere header lehimleyerek diğer Arduino Uno, Leonardo gibi kartlarla da kullanabilirsiniz.

   

  Piyasada kullanılan tek bir sinyal pini olan çoğu sensör 3’lü pin formasyonunu kullanmaktadır. Ayrıca servo motor gibi benzeri şeylerde de yine aynı 3’lü pin formasyonu görülmektedir. Bu sayede shield üzerine direk olarak kabloyu takarak hızlı bir prototipleme aşaması gerçekleşmektedir.

  Ayrıca UART (Rx,Tx,5V,GND) ve I2C (SCL,SDA,5V,GND) pinleride 4 lü pin grubu şeklinde kart üzerinde bulunmaktadır. Böylece bu pinleri kullanmak için karmaşık kablolama yapmaya ihtiyaç duymadan direk olarak kullanabilirsiniz.

  Arduino üzerinde reset butonu çoğu zaman kullanılan bir özellik olduğu için ulaşımı kolay olması için kart üzerine reset butonu konulmuştur. Ayrıca harici güç için adaptör bağlantısını kolay yapmak açısından 2.1mm merkez profil DC adaptör girişi de kart üzerinde bulunmaktadır.

  Nano Shield'in bir diğer özelliği de sadece Nano ile değil Uno, Mega ve Leonardo ile kullanılabilmesidir. Kartın etrafındaki pinler standart pin yapısındadır ve Stackable Headerlar lehimlenerek kart diğer Arduino'ların üzerine takılabilir ve kartın avantajlarından yararlanılabilir.

   

   

  Teknik Özellikler:

  • Arduino Nano ile uyumlu olup, tüm pinleri standart shield yapısına sokar.
  • Arduino Uno, Leonardo ve Mega ile beraber kullanılabilir. 
  • Sensör ve servo motorlar gibi çeşitli giriş çıkış birimlerini daha rahat kullanabilmeniz için pinler 3'lü hale getirilmiştir. Her pinin yanına toprak ve besleme pinleri yerleştirilmiştir.
  • Reset pini kart üzerine çekilmiştir.
  • 7-12V arası besleme gerilimi için adaptör girişi kart üzerinde yer almaktadır.
  • Kart boyutları: 58x59mm
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu088
  MarkaEcembilgisayar
  Stok DurumuVar

  Diğer Arduino Shieldleri

  Ürün Etiketleri

   
   
  Yandex.Metrica

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.