Sensör modülü, ışık ortamına adapte olup, bu kızılötesi iletim bir çift vardır ve engeller (yüzey yansıtma) ile yönü görüşmek tespit zaman alan tüp, tüp kızılötesi sonra kızılötesi alıcı tüp, yansıyan, belli bir frekans yayarlar karşılaştırıcı devre işleme, yeşil gösterge çıkış dijital sinyale aynı zamanda sinyal çıkış arayüzü, (düşük seviyeli sinyal) yanar, algılama mesafeyi ayarlamak potansiyometre düğmesi sayesinde olabilir, etkili mesafe aralığı 2 ~ 30cm, çalışma voltajı 3.3 olduğunu 5V V.Sensör algılama aralığı şekilde ayarlayın ve sahip küçük parazit, vs, kullanımı kolay, montajı kolay, yaygın robot engel kaçınma, engellerden kaçınma araba, satır sayımı, ve siyah ve beyaz çizgi takibi kullanılabilir ve potansiyometre yoluyla olabilir birçok kez. 
Modül parametreleri bu 
1.. Modül sinyalinin önündeki engelleri algıladığında, devre ışık seviyesine ve aynı zamanda OUT portu çıkış düşük seviye sinyali, algılama modülü 2 ila ~ 30cm, 35 ° algılama açısı, testi mesafesi de yeşil göstergepotansiyometre, ayarlanabilir potansiyometre saat yönünde, algılama mesafesi artar aracılığıyla ayarlanabilir; Saat yönünün tersine ayarlama potansiyometre, algılama mesafesi azalır. 
2.. Sensörler, aktif kızılötesi yansıma deteksiyon, bu nedenle hedefin yansıtma ve şekli algılama alanı anahtarıdır. Beyaz biri siyah algılama aralığı, minimum maksimum; Nesne mesafe küçük bölge, büyük uzaklık. 
. 3. sensör modülü çıkış portu OUT doğrudan, doğrudan bir 5v röle sürücü yapabilirsiniz mikro IO portuna bağlı olabilir; Bağlantı modu: VCC - VCC; GND - GND;OUT - IO 
. 4. karşılaştırıcı çalışma dengesini, LM393 KULLANIMI; 
5.. Güç kaynağı modülü DC güç 5v için 3 kullanılabilir. Ne zaman güç, kırmızı güç gösterge ışığı yanıyor; 
. 6 3 mm vida delikleri, kolay sabit, kurulum; 
. 7. devre boyutu: 3.2cm * 1.4cm 
8. Her modül sevk edilir zaten iyi, değil özel durumları ayarlamak için potansiyometre vasıtasıyla eşik gerilimi karşılaştırmak, keyfi ayar potansiyometresini etmeyiniz. 
Modül arayüzü özellikleri 
1.. VCC gerilim (doğrudan tek-yonga mikrodenetleyici ve 3.3V 5V bağlı olabilir) 5V dönüştürücü 3.3V olduğunu 
2.. GND harici GND 
3.. Küçük tabak dijital çıkış arayüzü OUT (0 ve 1)


Ecem Bilgisayar & Elektronik ve Arduino
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır